روز
ساعت
دقیقه
ثانیه
برای آگاهی از تخفیفات آینده، پیج اینستاگرام ما را دنبال کنید. timetoup.ir@

… این فرصت تکرار و تمدید ندارد…

آیتم ستاره دار قیمت جدید کار جدید

در این پست به معرفی آیتم ستاره دار قیمت جدید کار جدید در پروژه های عمرانی و همچنین روش محاسبه آنها پرداخته میشود.

آیتم ستاره دار چیست ؟

آن دسته ازآیتم هایی که در فهرست بهای منضم به پیمان وجود ندارند و یا اگر وجود دارند بهای واحد آنها مشخص نشده است، و در برآورد پیمان دیده شده اند و در مرحله مناقصه پیمان وجود دارند که در این صورت تمامی ضرایب (بالاسری، پیمان، منطقه ای و …) به آن اعمال خواهد شد.

نکته) با توجه به توضیحات دستورالعمل کاربرد در اول فهارس بها سال 98

در کارهایی که از طریق مناقصه عمومی واگذار میشود،

چنانچه جمع مبلغ برآورد ردیف های ستاره دار، نسبت به جمع مبلغ برآورد ردیف های فهرست بها (پایه و غیر پایه) بدون اعمال هزینه تجهیز و برچیدن کارگاه، در این رشته، بیشتر از 30 درصد باشد، لازم است دستگاه اجرایی قبل از انجام مناقصه ، شرح و بهای واحد تمامی ردیف های ستاره دار در آن رشته را پس از تصویب، همراه با تجزیه قیمت مربوط به دبیرخانه شورای عالی فنی، در سازمان برنامه و بودجه کشور ارسال دارد تا پس از رسیدگی و تصویب توسط شورای عالی فنی ( براساس دستو العمل نحوه تهیه و تصویب ردیف های ستاره دار)، ملاک عمل قرار گیرد. در کارهایی که از طریق مناقصه محدود یا ترک تشریفات مناقصه واگذار میشوند، سقف یاد شده به ترتیب 15 و 10 درصد خواهد بود.
آیتم ستاره دار قیمت جدید کار جدید
برای مشاهده ادامه مطلب کلیک نمایید

کارهای جدید و قیمت جدید

در یک پیمان یا قرارداد عمرانی، در حین عملیات اجرایی ممکن است اجرای کارهایی پیش بیاید که بدلیل عدم پیش بینی در فهرست مقادیر منضم به پیمان، اجرای آن عملیات جهت تکمیل پروژه، اجتناب ناپذیر بوده و می بایست در قالب دستورکار، جهت اجرا به پیمانکار ابلاغ گردد.
ممکن است برخی از دستورکارها دارای شرح ردیف و قیمت در فهارس بهای واحد پایه منضم به پیمان باشد و برخی دیگر نیز فاقد شرح ردیف و قیمت واحد می باشند. به این دسته از کارها که لازم الاجرا هستند و آیتمی در فهارس بها برای آنها وجود ندارد کارهای جدید گفته می شود.
برای قیمت جدید نیز لازم است از سوی مشاور آنالیز بها تهیه گردد و به تایید کارفرما برسد. در ادامه نحوه محاسبه قیمت و ضرایب آن شرح داده خواهد شد.

نکته) طبق بند (د) شرایط عمومی پیمان نباید کارهای جدید از سقف 10 درصد مبلغ اولیه پیمان بیشتر شود.

آیتم ستاره دار قیمت جدید کار جدید و اقلام فاکتوری

اقلام فاکتوری

اگر کار جدید ایجاد شده تنها بصورت خرید باشد در اینصورت کار جدید بصورت اقلام فاکتوری تنها با ضریب بالاسری در صورت وضعیت قابل پرداخت می باشد.

نکته) اقلام فاکتوری نیز در دسته کارهای جدید قرار دارد و جمع جبری آن و کارهای قیمت جدید نباید از سقف ده درصد مبلغ اولیه پیمان بیشتر شود.


جهت بهره مندی از تمامی نکات مربوط به آیتم ستاره دار قیمت جدید کار جدید تغییر مقادیر به لینک های زیر مراجعه نمایید :

برای آگاهی از ماده 29 شرایط عمومی پیمان : تغییر مقادیر کار، قیمت های جدید، تعدیل نرخ پیمان اینجا را کلیک نمایید.

برای مطالعه روش و مراحل تعیین قیمت جدید و تعدیل معکوس اینجا را کلیک نمایید.

خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی کوینکس

به همراه جزوه آموزشی رایگان تحلیل تکنیکال

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار − یک =