روز
ساعت
دقیقه
ثانیه
برای آگاهی از تخفیفات آینده، پیج اینستاگرام ما را دنبال کنید. timetoup.ir@

… این فرصت تکرار و تمدید ندارد…

خانم مهندس

انتخاب رشته مهندسی عمران

انتخاب رشته مهندسی عمران

سلام به همه مهندسین، بخصوص خانم ها و بخصوص مهندسین عمران و اوناییکه دوست دارن مهندس بشن. اونایی که تو تب و تاب انتخاب رشته مهندسی عمران هستن که آیا خوبه یا نه. به ظاهر که خوبه اما علاقه و آی کیو هم چاشنیش باشه که دیگه معرکه میشه.

اول میخوام طرف صحبتم با دختر خانم هایی  باشه که  میخوان انتخاب رشته مهندسی عمران روارزیابی بکنن. یهو درهمون قدم اول میبنن که مشاورها و والدین عزیز بهشون میگن این رشته مردونه هستاااااا سخته هاااااا کار نیستااااا…. چکنیم که دلمون میگه دوست داریم و انتخاب میکنیم. باید با خودمون روراست باشیم. با یک انتخاب خوب به سمتش بریم که بتونیم تو مسیرمون موفق باشیم و سری تو سرها در بیاریم.

کلا که زیاد امیدوار نباشید. چون بعد از اینکه روابط اجتماعیتون بالا باشه و خوش برخورد و محکم باشید. بعد از اینکه تو اون قسمتی که دارید کار میکنید کارکشته باشید و حرفی برای گفتن داشته باشید. یهو میبینید یه آقا پسری نشسته کنارتون که حقوق بالاتری از شما داره ولی خب میزان تحصیلات و سابقه کار و آیکیو … هم شما ازون کمی ندارید.
اون وقت هست که طعم تبعیض رو کامل درک میکنید. بخاطر اینکه کوتاه نیاید و کم نیارید دائما با خودتون کلنجار میرید. گرچه زیاد بد هم نیست چون یاد میگیرید صبور باشید. اینجور میشه که کم کم و کم کم پخته میشید.

انتخاب رشته مهندسی عمران در گام بعدی

دختر خانم عزیزی که میخوای رشته مهندسی عمران رو آگاهانه انتخاب بکنی. از اول سخت کوش باش و کم نیار. اگر میخوای از همکلاسی هات و بقیه جلوتر باشی و بلافاصله بعد از تحصیل وارد بازار کار بشی، باید از همون ترم اول تلاشت رو شروع بکنی. اینکه قراره چکارهایی را انجام بدیو در ادامه میگم. ببین حوصله داری با دقت و موشکافانه به حل مسئله های مختلف بپردازی. تو باید یاد بگیری هیچ وقت کم نیاری. دائما باید بجنگی تا خودتو ثابت کنی. خیلی رشته های مهندس دیگه هم هست که بروزتر و پر طرفدارتر هستن و البته پر درآمد. پس باید خیلی علاقه داشته باشی که بیای داخل و مهندسی عمران رو انتخاب بکنی. یک عزیزی میگفت اگه پولدار باشی و بتونی به فکر یک شرکت خوب از همون اول برای خودت باشی چی از عمران بهتر و راست هم میگفت واقعا هم همینجوره و وقتی سرمایه باشه کار هست و طبعا پول.

زیاد خستتون نکنم ما خانم مهندسای عمران شغل باکلاسی داریم. ولی خب باید به یکسری نرم افزارها و … تسلط کامل داشته باشیم، باید ذهن تحلیلگری داشته باشیم. باید فسفر بسوزونیم و خسته نشیم. نرم افزارها توشه راه هستن که میشه از همون ترم اول به فکر یادگیریشون باشیم. به یاد دارم من از همون ترم اول بخاطر علاقه خیلی زیادی که داشتم سراغ چند تا از آنها رفتم .

اولین نرم افزاری که رفتم کلاس نرم افزار AutoCAD بود. خیلی چیزا یاد گرفتم که حتی تو چند تا از درس های ترم اول مثل نقشه کشی و رسم فنی و طراحی معماری بدرد خورد. من کلی وقت گذاشتم که برم ولی شما با یه کلیک ساده میتونید وارد پیجی بشید که یکالمه مطالب آموزنده و خوب گذاشته شده.

بریم جلوتر

انتخاب رشته مهندسی عمران

از بحث شیرین AutoCAD بگذریم، میرسیم به نرم افزارهای دیگه مثل مایکروسافت آفیس Microsoft office که واقعا باید بلد باشید، آخه خیلی زشته آدم مهندس باشه ولی از ورد و اکسل و اورپوینت سر در نیاره، نمیشه که، حتما حتما باید حرفه ای تا تهش بلد باشی اصلا بلد بودن نرم افزارهای آفیس تو هر رشته ای به درد دنیا و آخرتت میخوره.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × چهار =