ماده 29 شرایط عمومی

0
0

سلام وقت بخیر
اگر در اسناد مناقصه ذکر گردد کلیه ردیف های فهرست بها 1400 بر این پیمان نافذ است و آیتمی در براورد نباشد ! آیا کارفرما میتواند بگوید با همان ضریب پیشنهادیت میبایست انجام دهی ؟ با توجه به اینکه آن آیتم مواد اولیه قیمت بورس داشته باشد و هر لحظه یه قیمت است ؟ ممنون میشم پاسخ بدین .

  • شاهین درخواست شده در 2 هفته پیش
  • آخرین ویرایش 2 هفته پیش
1
0

درود بر شما .
به طور کلی عبارت “فهرست بها و مقادیر منضم به پیمان” مندرج در موافقت نامه پیمان و ماده 29 شرایط عمومی پیمان، به معنای در نظر گرفتن تمام ردیف های آن فهرست بها به عنوان فهرست بهای منضم به پیمان نیست . و اگر در چارچوب موضوع پیمان کار جدیدی به پیمانکار ابلاغ شود که برای ان در فهرست بها و مقادیر منضم به پیمان شرح و قیمت واحد پیش بینی نشده باشد برای تعیین قیمت جدید مطابق بند ج ماده 29 عمل می شود. ولی با توجه به این که در اکثر قراردادها مانند قرارداد شما در تذکرات مهم ذکر شده که “کلیه ردیف های فهرست بها…..1400 بر این پیمان نافذ است ” لذا اگر انجام کار طبق آیتم هایی از فهرست بهای منضم می باشد (و هیچگونه مغایرتی در مشخصات کار آن عملیات با فهرست نباشد) می بایست از همان فهرست بها مطابق ضرایب پیمان استفاده شود .
در خصوص تغییرات نرخ تهیه مصالح نیز اگر تعدیل به قرارداد شما تعلق نمی گیرد پیگیر سایر موارد بسته به شرایط قرارداد باشید.

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما
فیلد زیر را به عنوان مهمان پر کنید یا اگر عضویت دارید
نام*
آدرس ایمیل*
ایجاد URL